Klimatizácia je pre stále teplejšie, a dlhšie trvajúce letá veľkou úľavou. Navyše klimatizačné jednotky slúžiace aj ako čistička vzduchu, s prichádzajúcou peľovou sezónou, sú skvelým riešením aj do vašich domácností.

 

advantages of having air conditioning at home orig

 

V nasledujúcom článku vám predstavíme novinky z oblasti klimatizačných jednotiek, ktoré sú výnimočné svojimi technickými vlastnosťami slúžiace nie len na ochladzovanie a ohrievanie vzduchu v interiéri, ale sú schopné vzduch v miestnosti zvlhčovať, a v dnešnej dobe aj odstraňovať nečistoty, pachy, vírusy, neustále tvoriaci sa prach či alergény ako sú peľ, roztoče a pod.

Dnešné klimatizácie sa taktiež rozlišujú podľa rôznorodosti filtrácie vzduchu (napríklad rozdelenie na prachové filtre, pachové, antibakteriálne, dokonca aj ionizačné filtre). Všetky filtre sa dajú očistiť pod tečúcou vodou. V závislosti od modelu a značky klimatizácie filtre dokážu odstraňovať jemný prach a peľ, baktérie, vírusy, pachy, ale aj mikróby a dym. Klimatizačná jednotka obsahuje buď základné prachové filtre, alebo obsahuje ionizátor vzduchu, ktorý úspešne likviduje baktérie, roztoče a rôzne alergény nachádzajúce sa vo vzduchu, a tým nám klimatizačná jednotka môže čiastočne plniť funkciu čističky vzduchu.

 

klimatizacia zvlhcovac cisticka domaca 5 850x850 0

Vnútorné jednotky, obsahujúce rôzne filtre a kvalitné technológie môžu mať rôznu konštrukciu (môžu byť parapetné, kazetové alebo podstropné...), v bytoch sú však najobľúbenejšie nástenné typy. Treba mať na pamäti, že rozdiel medzi vonkajšou teplotou a nami nastavenou teplotou v interiéri by zo zdravotných dôvodov nemal byť väčší ako 6 °C.
Takmer všetky moderné klimatizácie sú v dnešnej dobe vybavené tepelným čerpadlom, ktoré robí z klimatizácie zároveň aj vykurovacie teleso. Rovnako moderné klimatizačné jednotky disponujú technológiou invertor, ktorý si reguluje a udržiava stále rovnakú teplotu v miestnosti, ktorú ste si prvotne nadstavili. Táto technológia zabezpečí rovnomerné zníženie výkonu klimatizácie, a tým sa v domácnosti ušetrí až 30% energie, rovnako je znížená aj hlučnosť klimatizácie.

 

sea glass house on the isle of wight m131014 14 1

 
Ak hovoríme o klimatizáciách, ktoré obsahujú rôzne filtre a kvalitné technológie, potom je dôležité zachovávať ich čistotu počas výkonu. Niektoré klimatizačné jednotky sú vybavené automatickým čistením vzduchového filtra, čo je výhodné aj z energetického hľadiska, keďže čistý filter nezabraňuje prúdeniu vzduchu.
Klimatizácie majú navyše aj funkciu odvhlčovania, ktoré udržiavajú vlhkosť na úrovni od 40 do 60 %, čo tak isto pôsobí pozitívne na ľudí s alergiami (zabraňuje zvýšenej tvorbe prachu a plesní).


Hovorí sa, že z nadmerne chladenej miestnosti môže človek ochorieť, ale pravdou je, že: nemôže! „Choroby z klimatizácie“ sa môžu vyskytovať vtedy, keď je zanedbaná pravidelná údržba klimatizačných jednotiek (min. 1 x ročne), alebo keď servis klimatizácie nie je vykonávaný dôkladne. Preto ak hľadáte niekoho, kto vám dodá kvalitnú klimatizačnú jednotku priamo domov, zabezpečí vám potrebnú inštaláciu a prípadný servis obráťte sa na…

 

logo

 

 

 

Prečítajte si tiež:

Rekuperácia s entalpickým výmenníkom - vetranie s ideálnou vlhkosťou pre váš domov

system 4 property ventilation resize

Pin It