Prostredie vo vašej domácnosti ovplyvňujú najmä ľudia a ich správanie. Aktivity ako varenie, sprchovanie, alebo polievanie rastlín zvyšujú vlhkosť v celom dome či byte. 

 
výmenník 2

Úlohou dobrého vetracieho systému s rekuperáciou je okrem znižovania nadmernej vlhkosti aj zabezpečenie stabilnej klímy a čistého vzduchu počas celého roka. Vzduchotesný dom je vďaka rekuperácii stále dobre vetraný, pričom takmer vôbec nedochádza k tepelným stratám.

 

 

Dantherm HCV

 

Rekuperácia s entalpickým výmenníkom pri vetraní nielenže ohreje čerstvý, studený vzduch teplom získaným z odvádzaného vzduchu, ale oproti obyčajným 2Eco Technologies 2019 HCE MK contribution Slovakiarekuperačným systémom, dokáže medzi dvoma prúdmi vzduchu prenášať aj vlhkosť. V zimných mesiacoch, kedy je všeobecne suchší vzduch, pomáha pri riadenom vetraní udržiavať v priestore vhodnú vlhkosť.

 

Aj letné dni môžu byť pre vás príjemnejšie. Entalpický výmenník dokáže odobrať časť tepla a vlhkosti z privádzaného vzduchu, čím sa k vám domov počas horúcich, sparných dní nedostane príliš veľa vlhkého a teplého vzduchu.

Rekuperačná jednotka DANTHERM HCV 400 E1 so snímačom vlhkosti RH a entalpickým výmenníkom zabezpečuje kontrolovanú výmenu vnútorného vzduchu aj so správnou hodnotou vlhkosti (- optimálnou pre konkrétne ročné obdobie). Navyše sa postará aj o jeho filtráciu, aby ste vy a vaša rodina dýchali iba čistý vzduch bez peľov, prachu, hmyzu a menších častíc či mikroorganizmov.

Entalpický výmenník v rekuperáciách DANTHERM efektívne získava teplo a vlhkosť bez predohrevu a bez prebytočného kondenzátu až do – 10 °C. Vďaka tomu výmenník v zime nezamŕza a nepotrebuje prakticky žiadnu údržbu okrem prepláchnutia prúdom vody vo vani.

V ECO Technologies sa špecializujeme na sprístupnenie energeticky nenáročných, kvalitných a overených výrobkov ( - tzv. ekologických technológií) v oblasti chladenia, vetrania, vykurovania a odvlhčovania. Našim zákazníkom ponúkame finančne úsporné zariadenia, ktoré prispievajú k pocitu maximálneho komfortu a spokojnosti.

Sme jedným z najväčších predajcov tepelných čerpadiel na východnom Slovensku. Úspešne sme namontovali už viac ako 500 klimatizácií, 200 tepelných čerpadiel a 50 rekuperačných jednotiek.

 

unnamed

Ešte lepšie výsledky dosiahnete pomocou príslušenstva v podobe VOC (Volatile Organic Compounds ‒ prchavé organické zlúčeniny) snímača kvality vzduchu, ktorý nepretržite monitoruje úroveň umelých a prírodných organických výparov vo vzduchu (zo stavebných materiálov, sprejov a parfumov, cigaretového dymu alebo pachy z nového nábytku a oblečenia). Snímač automaticky riadi jednotku a prispieva k plnohodnotnej a bezstarostnej klíme vo vašej domácnosti. Ako jeden z mála výrobcov, dokážeme tento senzor zabudovať priamo do jednotky.

Vďaka mobilnej aplikácii DANTHERM Residential môžete navyše tieto údaje sledovať aj priamo cez váš telefón alebo tablet s Androidom alebo iOS.

unnamed 1

 

 

 

  Aktuálne informácie s vami zdieľame na našej facebookovej stránke

LOGO ECO SRO 2020 2

 

 

 

Prečítajte si tiež:

Ako si vybrať kvalitnú klimatizáciu, navyše s možnosťou čistenia vzduchu

advantages of having air conditioning at home orig

Pin It