Zjednodušiť a uľahčiť, to sú hlavné heslá inteligentného domu, ktorý premýšľa za vás a stará sa o váš domov 24 hodín denne. Aj keď nie ste doma alebo spíte.

 

TV Wallpaper 3Foto: Loxone


Vďaka pokroku môžete zabudnúť na zložité ovládanie každodenných rutinných technológií, ktorých máme v našich domovoch čoraz viac. Zabudnite na neustále hľadanie toho správneho vypínača, diaľkového ovládača a neustále nastavovanie teploty či žalúzií v dome. Od teraz môžete rozsvietiť váš dom svojim vlastným pohybom a o ideálnu teplotu v dome sa za vás s radosťou postará AUTOPILOT LOXONE. Zabudnite na desiatky vypínačov, termostatov a rôzne ovládačov u vás doma. V IQ dome nájdete pre jednu miestnosť len jedno päť-tlačidlo a pohybový senzor, ktorý nahradí všetky spomínané prvky.

 

EN Graphics the switch standard single click

Foto: Loxone

 

Jedno tlačidlo pre jednu miestnosť?

Pomocou AUTOPILOTA, ktorý rovnako ako ten v lietadle vie, kam má letieť. No ak je to potrebné, rovnako ako pilot viete zasiahnuť aj vy pomocou tlačidiel, ktoré fungujú v každej miestnosti rovnako a nemusíte hádať, čo je potrebné stlačiť alebo viete zasiahnuť aj prostredníctvom prehľadnej aplikácie dostupnej z celého sveta. Zasvieť sa!

 

inteligentny dom byvanie trendy moderny cdom

Foto: Loxone

 
V IQ dome sa už nemusíte starať o to, či je dostatok svetla v miestnosti, do ktorej ste vstúpili. Pri nedostatku svetla sa miestnosť automaticky rozsvieti a po vašom odchode aj zhasne.
Rovnako dôležitá je intenzita osvetlenia. Ak sa chceme nalíčiť či holiť, potrebujeme viac svetla, inú farbu svetla ak relaxujeme vo vani – a to všetko vieme docieliť jedným stlačením tlačidla.
Keď opúšťate dom, jediným 3-klikom na odchodovom tlačidle prepnete dom do režimu NEPRÍTOMNOSŤ a ten sa postará o to, aby všetky svetlá či spotrebiče v dome, napr. žehlička, boli vypnuté, aktivujete alarm a žalúzie sa prepnú do automatického tienenia. A vy môžete pokojne odísť.
Podobne 3-klikom funguje aj tlačidlo v spálni pri posteli, ktoré môžete použiť vtedy, keď idete spať a potrebujete, aby sa všetko v dome zhaslo a vyplo, čím sa aktivuje nočný režim. V prípade, že v noci vstanete, zapne sa len tlmené osvetlenie, ktoré neprebudí vašu drahú polovičku. Všetky svietidlá od LOXONE disponujú technológiou Fade in/ Fade out, ktorá sa postará o pozvoľné rozsvecovanie a zhasínanie svietidiel, čo šetrí váš zrak a predlžuje životnosť svetelných zdrojov.

 

IQ dom vykúri a zároveň nedovolí, aby sa dom v lete prehrial
Skutočne inteligentný dom zariadi sám väčšinu úkonov v oblasti zabezpečenia vášho komfortu či úspor. Sám zatieni žalúzie či rolety, pokiaľ by hrozilo prehriatie miestnosti slnečnými lúčmi. Premýšľa tak dokonale, že v prípade potreby najprv zatieni presne tie okná, cez ktoré dochádza k prehrievaniu. Pri slabom účinku tienenia v ďalšom kroku sám spustí klimatizáciu. V zime sa naopak postará o to, aby solárna energia bola využitá čo najefektívnejšie. Vo vašom dome si viete nastaviť aj funkciu prirodzeného svetla, a to za predpokladu, že sa nachádzate v miestnosti. Lamely žalúzií sa natočia presne tak, aby vpustili dovnútra prirodzené svetlo, ale len do takej miery, aby vás slnko neoslnilo. Pokiaľ sa blíži búrka, inteligentný dom LOXONE o tom vie a vaše žalúzie alebo rolety vytiahne do bezpečnej polohy.

 

FS Case Study HetzendorferFoto: Loxon 

Inteligencia by nemala len uľahčovať život, ale najmä by vás mala ochraňovať, či už pred krádežou, pred nečakanou potopou, pred vetrom alebo pred ohňom. Nechajte si vypracovať systém na mieru a užívajte si nekonečné možnosti LOXONE domu zlúčením technológií do jedného systému.
Zabezpečenie si môžete zvoliť na želanej úrovni. Je pre vás dôležité mať prehľad o tom, kedy sa vaša garáž otvára a kedy z domu niekto odchádza? Nechajte sa informovať hlasovou správou alebo notifikáciou na telefóne, pokiaľ budú garážové dvere alebo okná otvorené v prípade, že nebudete doma alebo pokým budete spať. Notifikácia vás vie upozorniť dokonca aj na to, že kúrite zbytočne pretože vaše dvere alebo okná sú otvorené. Systém o všetkom vie, rozumie tomu a sám dokáže spolupracovať na základe získaných dát zo senzorov a zariadení v dome.

 

Dostaňte všetky moderné technológie pod kontrolu a zlúčte ich do jedného inteligentného systému, ktorý bude pracovať a premýšľať za vás.

 

IQ dom nabije aj elektromobil

Inteligentné dobíjanie elektromobilu môžete spustiť aj prerušiť manuálne z aplikácie v mobile. Viete nabíjať zadarmo v dobe, keď fotovoltaická elektráreň produkuje viac energie ako domácnosť nutne spotrebuje. V každom prípade dom sa chráni aj proti preťaženiu elektrickým prúdom a týmto vás vie vždy aj ochrániť.

Na to, aby inteligencia vo vašom dome fungovala na 100%, potrebujete komplexné a na mieru navrhnuté riešenia pre vašu novostavbu, rekonštrukciu domu alebo konkrétne vypracovanie plánu a cenovej ponuky do vašej bytovej jednotky. Inteligencia sa o vás postará podľa sezóny, počasia a podľa vášho životného štýlu.

 

20191107 160003JJJ foto: vipelektro

 

Nechajte si vypracovať komplexné riešenia pre Váš inteligentný dom na https://www.vipelektro.sk/ 

 

 

 Prečítajte si tiež: 

Nehorľavá požiarna odvetraná fasáda AVG ALU EASY s najvyššou požiarnou odolnosťou A1

Priestorová hliníková odvetraná fasáda od AVG

Pin It