38-4Detská izba môže byť zariadená mnohými spôsobmi. Chlapci ocenia, ak sa ich kráľovstvá zmenia na príbytky hrdinov z rozprávok či komixov, dievčatá zasa uprednostnia izby pre princezné. Nik z nich však nepohrdne izbou v námorníckom štýle.

 

 

 

Námornícky štýl sa každé leto hlási v módnych kolekciach, v detskej izbe sa však vydrží dlhšie ako na prehliadkových mólach. Dominantnými prvkami takto zariadeného priestoru sú doplnky a dekorácie v námorníckom štýle. Teda farebné kombinácie modro-biela, červeno-biela, prípadne biela-modrá-červená, najčastejšie sa vyskytujúce vo forme prúžkov. Prúžky sú jednoducho všade – nájdete ich na tapetách, posteľnej bielizni, uterákoch, závesoch, kobercoch, či namaľované na stenách. Steny môžu zdobiť dekorácie v tvare kormidiel, kotiev a záchranných kolies, a pritom nemusí ísť o skutočné doplnky, ktoré kúpite alebo vyrobíte. Rovnako poslúžia aj samolepiace dekorácie.

 

 

38-Marimekko
Potenciál tejto detskej izby nebol zatiaľ naplno odhalený – ak sa bojíte, že dieťa z námorníckeho štýlu rýchlo vyrastie, prípadne ho po krátkom čase omrzí, inšpirujte sa len textilnými doplnkami v modro-bielej.

 

 


38-1

Vtipným doplnkom je vankúšik v tvare plávacieho kolesa. Šikovné mamičky si ho môžu vyrobiť aj samy. V detskej izbe môžete kombinovať aj viacero odieňov modrej farby. Podľa výskumov ju uprednostňujú hlavne deti od dvanásteho roku života. Prebúdza v nich umelecké sklony.

 

 

 

38-4_copy

Neodmysliteľným doplnkom malého námorníka je plachetnica, ktorá dieťatu zároveň poslúži aj hračka.

 

 


38-kupelna_spolu_rgb

Nie každému dieťaťu je doprianý luxus v podobe vlastnej kúpeľne, keď už tu však takáto možnosť je, prečo ju nevyužiť a nezladiť kúpeľnu spolu s detskou izbou? Najzaujímavejším a dominantným prvkom je v tomto prípade veľké umývadlo.

 

 

 

38-2 

Unášaný na vlnách do ríše snov – aj tak by sa dala charakterizovať posteľ v tvare plachetnice. K tomuto štýlu sa hodí nábytok v bielej farbe, ktorým neskôr nepohrdne ani vyrastený námorník – študent.

 

 

TEXT Sláva Štefancová

Pin It