Slovíčko komfort nájdeme síce v slovníku zadefinované ako prepych alebo náročné vybavenie,  nezávisí však len od hrúbky peňaženky. Komfortné bývanie úzko súvisí s pohodlím a následným relaxom. Platí to pre všetky miestnosti rovnako, spálňu nevynímajúc. Skúste ju obliecť tak, aby ste sa cítili pohodlne a luxusne zároveň.

 

Z rozdielnosti ľudských pováh môžu ťažiť všetky odvetvia dizajnu. Každý z nás má rád niečo iné, čo sa odráža aj na veciach, ktorými sa obklopujeme. Spálňa poskytuje priestor na odpočinok a zregenerovanie síl. Jej celkový dojem vytvára nielen posteľ a nábytok, ktorý volíte, ale aj obliečky, vankúše, záclony, vázy, kvety, či koberce. A práve na doplnky by ste sa mali zamerať, ak chcete, aby vaša spálňa vyzerala moderne a štýlovo.

Ako oživiť vašu spálňu, aby bola trendová?

1. Kvety v štýle „vintage“

Active Image
Štýl vintage (čítaj vintidž) je odvodený z oblasti produkcie vína a doslovne v preklade znamená historický či výberový. Pomenúvame ním jedinečné kúsky nábytku s nádychom retra a patinou zastaranosti. Takéto kúsky nájdete v antikvariátoch, niekedy však postačí pozrieť na povaly starých rodičov.

 

2. Tapety na stene

Active ImageSteny oblepené farebnými tapetami sú stále moderným prvkom, ktorý sa objavil už pred nejakým časom. Rozhodujúce je, aby tapety ladili s ostatnými textíliami v izbe, prípadne aj s čelom postele. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3. Výrazné farby

Active Image

Hrajú tento rok veľkú úlohu, pričom najjednoduchšie je aplikovať ich na textílie. Skvelo dopĺňajú vzhľad vintage. Poslúžia nielen vzory veľkých svetlých kvetov, nesúce ženský akcent, ale aj vzory motýľov či vtáčikov.

4. Majestátna posteľ

Active Image

Posteľ je investíciu na viacero rokov. Pretože tento rok, čo sa týka trendov, praje dlho trvajúcemu komfortu, investíciou číslo jedna je výrazná a veľká posteľ, ktorý „ustojí“ zmenu aspoň troch – štyroch štýlov v zariaďovaní interiéru.

5. Luxusné čelo postele

Active ImageOhromujúce čalúnené čelá postelí, ktoré boli doteraz typické skôr pre hotely sa dostávajú aj do spální súkromných rezidencií a vytvárajú nádych rozprávkovo luxusnej spálne.

 

TEXT Sláva Štefancová
FOTO Heimtextil, Team 7, Accente, Geisswein Kaszer, Claude Anne de Solene


Viac inšpirácií nájdete v SaB apríl 2010.

Pin It