Pin It

 

Dni_pasivnych_domov_150x100
Druhý novembrový víkend
bude už deviaty raz patriť Dňom pasívnych domov. Táto medzinárodná akcia je určená všetkým, ktorí chcú na vlastnej koži vyskúšať vnútorné prostredie v domoch „bez kúrenia".

 

 

Dni pasívnych domov sa uskutočnia od 9. do 11. novembra 2012. Výhodami pri investovaní do takýchto stavieb sú trvale nízke náklady na energie, preukázateľne lepšia kvalita vzduchu a komfortné vnútorné prostredie. Súčasne s tým je zabezpečená aj ochrana životného prostredia. „Vďaka pasívnemu domu je energia cenovo dostupná pre každého," hovorí Dr. Wolfgang Feist, riaditeľ PHI Darmstadt a spoluzakladateľ Dní pasívnych domov.

 

Pasivne_domy_02

 

Prečo by ste nemali chýbať?
Vďaka osobnej návšteve sa môžete presvedčiť, prečo pasívne domy vystačia s desatinou tepla na vykurovanie v porovnaní s bežnými stavbami. Pochopíte, prečo ich obyvatelia málokedy otvárajú okná, aj keď im to nikto nezakazuje. Dozviete sa, koľko stojí prevádzka takéhoto domu, prečo sa hovorí, že pasívny dom je najlepšie dôchodkové pripoistenie a mnoho iných zaujímavých informácií. Na otázky budú odpovedať projektanti, realizátori i samotní investori.

 

Pasivne_domy_03

 

Ako sa zapojiť?
Medziárodného podujatia sa môžete zúčastniť tak, že svoj objekt prihlásite do Dní pasívnych domov. Otvoríte tak svoje dvere budúcim investorom a sprostredkujete vlastné skúsenosti zo stavby a bývania v takomto objekte. V minulom ročníku bolo možné navštíviť viac ako 850 pasívnych domov na celom svete, ktoré si pozreli tisícky ľudí. Na Slovensku počas troch dní navštívilo 25 takýchto stavieb viac ako 350 ľudí.

 

zdroj: IEPD

 

 

Pin It