Pin It

 

Ytong_Blaue_Lagune_vitazi_150x100
Projekt onedlho získa reálnu podobu v najväčšom európskom areáli vzorových domov Blaue Lagune v rakúskom Wiener Neudorfe.

 

 

 

 

Unikátny projekt Zero Challenge v rámci piatich krajín strednej Európy, ktorý sa uskutočnil pod záštitou YTONG, priniesol množstvo návrhov. Prestížna porota však vybrala riešenie, ktoré je synonymom energetickej a ekonomickej dokonalosti.

 

Ytong_Blaue_Lagune_vitazi_projekt

 

Tretie mieste udelili návrhu z dielne Hönich & Fialovszky z Maďarska, druhé miesto získal projekt rakúskych architektov z AH3 Architekten a celkovým víťazom sa stala trojica architektov z maďarského ARCH-STUDIO Kft. Návštevníci Blaue Lagune tak uvidia a zažijú nulový dom postavený z YTONGu podľa európskej legislatívy o energetickej hospodárnosti budov, ktorá od roku 2021 povoľuje výstavbu výhradne energeticky úsporných domov a bytov.

 

Blaue_Lagune_01

 

Blaue Lagune je najväčším európskym areálom vzorových domov s rozlohou 74 000 m2, kde sa nachádza 85 domov od približne 100 rôznych dodávateľov. Aj vďaka blízkosti rakúskeho hlavného mesta navštívi tento areál približne 200 000 ľudí ročne. Až tretina zvedavcov prichádza zo Slovenska, Čiech, Maďarska alebo Slovinska.

 

Blaue_Lagune_02

 

zdroj: Ytong
foto: Ytong, Blaue Lagune, Bill Lorenz

 

 

 

Pin It