pracovne oblecenie2

Foto: Love Silhouette/Shutterstock.com

 

Pri domácich prácach, menších úpravách či rekonštrukciách je potrebné dbať na bezpečnosť a ochranu zdravia. Štatistiky hovoria, že pomerne veľká časť úrazov v domácnosti je spôsobená nedostatočnou ochranou tela. Preto by vám ani doma nemalo chýbať pracovné oblečenie, ktoré vám prinesie vyššiu bezpečnosť a komfort pri prácach v interiéri či v záhrade.

 

V opačnom prípade môžete ohroziť nielen svoje zdravie, ale aj kvalitu práce, ktorú aktuálne vykonávate. Aby sa vám to teda nestalo, zvážte výber vhodného pracovného oblečenia pre prácu bez ohrozenia.

Profesionálne oblečenie na domáce práce

Pracovné oblečenie pre profesionálov je rozhodne vhodné aj na prácu doma. Či už ste sa pustili do svojpomocnej výstavby, rekonštrukcie alebo bežných prác okolo domu, komfort, funkčnosť a bezpečnosť  pracovného oblečenia určite oceníte. Ako dôležité je mať kvalitné pracovné oblečenie?

Odolné pracovné bundy do každého počasia vás zahrejú a ochránia pri starostlivosti o pozemok aj pre dažďom. V zime a na jeseň však stavte na vodotesné materiály. Okrem toho dbajte aj na kvalitnú pracovnú obuv, ak vás čaká rizikovejšia práca stavte skôr na bezpečnostnú obuv so spevnenou špičkou.

Značka Engelbert Strauss sa špecializuje na pracovné oblečenie, ktoré je vhodné pre profesionálov aj domácich majstrov a pritom vyzerá veľmi moderne. Pri domácich prácach alebo svojpomocnej výstavbe a rekonštrukcii si tak môžete vybrať pohodlné a odolné pracovné oblečenie, ktoré tiež prispieva k bezpečnosti pri práci. Okrem toho má Engelbert Strauss v ponuke aj funkčné oblečenie na voľný čas, ktoré môžete nosiť pri športe alebo nenáročnej práci v záhrade.

 

pracovne oblecenie1

Foto: Ground Picture/Shutterstock.com

 

Odolné pracovné bundy na zimu aj do dažďa

V nepriaznivom počasí sú nevyhnutné odolné pracovné bundy, pretože niektoré vonkajšie práce sa jednoducho nedajú odložiť na neskôr. Naopak, práca v záhrade je často potrebná aj v chladom a sychravom počasí. Ochrana pred týmito vplyvmi do veľkej miery preto závisí práve na bunde. Niekedy stačí iba ľahká odolná bunda voči dažďu, ktorú môžete nosiť aj v teplejšom počasí, prípadne si ju obliecť na tričká či pulóvre. Keď už udrú prvé mrazy, určite je lepšie mať hrejivú zimnú bundu.

Aké materiály sú najlepšie na zimné pracovné bundy? Určite sú to hrejivé materiály, takže by ste si mali vyberať napríklad softshellové bundy,  bundy s funkčnou tkaninovou kombináciou flísu a termostreču či príjemne hrejivou vypchávkou ISOFILL® od Engelbert Strauss. Vrchná vrstva by mala byť maximálne odolná voči poveternostným vplyvom, vďaka čomu na takto vysoko odolné pracovné bundy nedáte pri práci v exteriéri už nikdy dopustiť.

Bezpečná obuv a ochranné pomôcky

Pri každej práci by ste mali mať aj vhodnú obuv, ktorá je pevná a poskytuje dostatočnú ochranu pred úrazom. Pri niektorých činnostiach, ako je napríklad stavba domu sú vhodnejšie bezpečnostné topánky, ktoré majú vystuženú špičku a chránia prsty aj pri páde ťažkého predmetu na nohu. To však nie je jediná vlastnosť obuvi, ktorú by ste mali brať do úvahy. Dôležitá je aj vodeodolnosť topánok, protišmyková podrážka či absorpcia energie v oblasti päty. 

Zanedbávať netreba ani ochranné pomôcky. Každý pracovný nástroj môže ublížiť, takže aj doma, v záhrade či v dielni treba dbať na bezpečnosť. Základom by mali byť pracovné rukavice, ktorých vlastnosti by mali zodpovedať vykonávanej práci.

Rukavice môžu byť odolné voči prerezaniu, prepichnutiu, pôsobeniu chemikálií, a samozrejme okrem úrazu chrániť prsty a dlane aj pred chladom. Niektoré sú vhodné na jemnejšie, iné na hrubšie formy práce, ktoré si nevyžadujú jemný cit v rukách. Okrem toho je dôležitá aj ochrana zraku, sluchu či hlavy podľa toho, do akých prác sa doma púšťate.

Uvidíte, že s takouto výbavou urobíte viac a pritom bez ohrozenia zdravia a zníženia komfortu i pohodlia.

Pin It