Pin It

 

23.8.2013

 

Kúpeľňa prechádza vďaka novým materiálom a technológiám zásadnou transformáciou. Mnohí z nás by uvítali obľúbenú hudbu z reproduktorov, vaňu, ktorá sa automaticky naplní, vyhriate sedadlo toalety, ktorá sa sama spláchne či farebný sprchový kút.

 

Revolucia v kupelni 3 01

 

Prečo by kúpeľňa nemohla byť samostatnou jednotkou, ktorá sa naprogramuje podľa individuálnych potrieb používateľa? To môžno dosiahnuť vďaka digitálnym technológiám a inteligentným riešeniam. Hladký povrch zrkadla skrinky nad umývadlom by sa mohol stať informačným centrom a databázou, ktorá by obsahovala napríklad informácie o kozmetike a liekoch. Technická vyspelosť dopĺňa puristický dizajn. Tá sa postará o to, že priamo z vane budete môcť sledovať správy alebo obľúbené filmy. Citlivou oblasťou je bezpečnosť kúpeľne. Predstavte si antibakteriálne a protisklzové povrchy. Koncept kúpeľňovej (r)evolúcie stavia na uplatnení ergonómie nielen sanitárneho zariadenia, ale celej miestnosti. Nestotožnia sa s ním tí, ktorí si ctia tradície a nemajú radi technologické novinky.

 

ISH13 VDS03-01 Burgbad bb b in touch App
Čo takto pozrieť si ráno pri čistení zubov aktuálne dopravné informácie a prispôsobiť tomu svoju trasu do práce? So zrkadlom firmy Burgbad je to reálne.

 

ISH13 VDS03-04 Geberit Sigma80

Bezdotykové ovládacie tlačidlo na WC Geberit SIGMA 80 je ľahko rozpoznateľné pomocou svetelného pruhu. Osvetlenie tlačidiel, ktoré sa aktivuje pri vstupe, je možné nastaviť na päť farieb, vybrať si môžete dve možnosti splachovania. Je napojené na elektrický prúd pomocou sieťového zdroja.

 

 

 

ISH13 VDS03-05 Hansgrohe Raindance Select 360 Showerpipe Ambience
Pod heslom „Môj pôžitok zo sprchovania" vyvinula spoločnosť Hansgrohe spolu s Phoenix Design sortiment sprchových hlavíc Showerpipe. Raindance Select Showerpipe 360 má sprchovú hlavu so šírkou 360 mm, z ktorej padajú plné kvapky, ručnú sprchu, ktorú prepínate medzi troma druhmi prúdov (mäkký, masírujúci a mix) a praktickú odkladaciu plochu.

 

text: Sláva Štefancová
foto: Constantin Meyer, Duravit, Dornbracht, Keramag, Keuco, Villeroy & Boch, Emco, Burgbad, Geberit, Hansgrohe, Kaldewei

 

1. časť seriálu si môžete prečítať TU.
2. časť seriálu si môžete prečítať TU.

 

Celý článok si môžete prečítať v magazíne SaB júl 2013.

 

 

 

Pin It