Pin It

 

Active ImageNeviete sa rozhodnúť aký záhradný nábytok je pre vás ten pravý? Pri jeho výbere by ste nemali šetriť na kvalite, veď bude niekoľko mesiacov v roku vystavený poveternostným vplyvom, priamemu slnečnému žiareniu, dažďu a vetru. V dnešnej dobe už nie je problém skombinovať kvalitu s pohodlím a dizajnom.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Active Image Teak – tradičný a trvanlivý
Hoci nepartí k lacným záležitostiam, teak si svojimi vlastnosťami zaslúži vašu investíciu. Najcennejšou prednosťou teakového dreva je jeho maximálna trvanlivosť. Teak odolá aj  najnepriaznivejšiemu počasiu a jeho hustá štruktúra a vysoký obsah oleja bráni hnilobe dreva. Vďaka tejto jedinečnej stabilite je teak najvhodnejším drevom pre exteriérový nábytok.
 Active Image Syntetické vlákno – moderná alternatíva
Tento prútený nábytok sa vyrába z kvalitných umelých vlákien, ktoré sa vyznačujú špeciálnymi vlastnosťami. Sú odolné voči ultrafialovému žiareniu, vode, poveternostým vplyvom a sú veľmi ohybné. Vlákna nevyžadujú údržbu a ľahko sa čistia vodou a jemným mydlovým roztokom. Vďaka tomu sú ideálnym materiálom pre exkluzívny exteriérový nábytok.
 Active Image Nehrdzavejúca oceľ – potrebuje partnera
Záhradné sedenie z kvalitného antikora v kombinácii s pohodlnými materiálmi odolnými vplyvom poveternosti, je vhodné pre všetkých, čo majú radi moderný dizajn. Obyčajne sa kombinuje s textíliami, teakom alebo výpletom zo syntetických alebo prírodných vlákien.

Active ImageModulárne zostavy sú IN
Tento rok sa nesie v znamení modulárnych sedacích zostáv záhradného nábytku. Väčšinou sa vyrábajú zo syntetických vlákien podobných ratanu. Vyznačuje sa variabilitou a takmer každý set je originál. Záleží len na vás, či uprednostníte rohové sedenie alebo variant spolu s ležadlami, konferenčným či odkladacím stolíkom. Niektoré kusy môžete otočiť aj chrbtami k sebe a oddeliť tak sedaciu časť od odpočinkovej, čím vaše záhradné sedenie získa novú dimenziu.
Pre správny výber je dobré vychádzať z tvaru terasy či priestoru, kde bude nábytok umiestnený. Myslite aj na to, na čo bude vaše sedenie slúžiť. Modulárnu kolekciu zvyčajne dopĺňajú konferenčné a odkladacie stolíky, takže vytvoriť ideálny set by nemal byť problém.
Niektorí predajcovia ponúkajú aj jedálenské modulárne zostavy z dreva, napríklad Big-Ben, ktoré sú síce o niečo menej variabilné, ale precízne remeselné spracovanie lavičiek a drevo samé o sebe vás určite uchvátia.

TEXT a FOTO Elmina

 

 

 

Pin It