podlaha na terasu

Potrebujete zariadiť nový dom či byt, alebo len riešite prerábku? Tak či onak, nevyhnete sa ani výberu podlahy na vašu terasu. Či už ide o balkón alebo slnečnú terasu na záhrade, pri vašom výbere sa zamerajte na tieto základné atribúty.

 

Na čo sa zamerať

Nakoľko ide o exteriérový priestor, treba byť pri výbere obzvlášť opatrný, a u každého predajcu sa zaujímať predovšetkým o životnosť daného materiálu, udržiavanie, odolnosť voči vplyvom počasia a vody, a v neposlednom rade aj odolnosť proti prípadným škodcom. Pri všetkých typoch podláh myslite aj na to, že tmavšie farby priťahujú slnečné lúče, a preto ak na vašu vynovenú terasu chcete v lete vstúpiť aj bosou nohou, istotne siahnite po svetlom odtieni podlahy.

Typy exteriérovej podlahy na terasu

Prirodzene, prvé čo nás pri výbere podlahy zaujme, je dizajn. Ktoré typy podlahy sú pre váš exteriér šik a zároveň aj praktické?

Keramická dlažba

Keramika spĺňa všetko, čo od nej z praktického hľadiska budete vyžadovať. Je vskutku nenáročná na udržiavanie a vašu peňaženku poteší hlavne to, že patrí k tým cenovo dostupnejším. Azda jej najväčšou výhodou je možnosť prepojenia vnútorného priestoru s vonkajším, vďaka čomu tak budete môcť vytvoriť dokonale zladené a prepojené prostredie. Z hľadiska dizajnu patria k populárnym práve retro vzory, imitáciu kameňa či podlaha v štýle terakoty.

Drevo

Medzi najväčšie výhody tohto materiálu zaručene patrí jeho nadčasovosť, nakoľko drevo ako materiál azda nikdy nevyjde z módy. Určite oceníte aj jeho štruktúru, ktorá je protišmyková. Drevo ako také je náročnejšie na údržbu a inak tomu nebude ani pri vašej novej drevenej podlahe. Zaobstarajte si preto prípravky na ošetrenie dreva a pravidelne, aspoň raz ročne, ho naolejujte.

Betón

Túžite po industriálnom dizajne ktorý je navyše cenovo výhodný? V tom prípade bude pre vás betónová podlaha na vašu terasu či balkón tou správnou voľbou. Nevyžaduje si takmer žiadnu údržbu, a tak ho stačí len z času na čas umyť od špiny. Okrem klasického betónu si viete zaobstarať aj dlažbu s imitáciou betónu.

 

podlaha na terasu

 

Kameň

V prípade kameňa ide opäť o dizajnovú záležitosť, pri ktorej oceníte najmä jeho nenapodobniteľný dizajn v podobe nepravidelných tvarov a veľkostí. Je odolný voči vonkajším vplyvom počasia a má dlhú životnosť. V prípade, že by ste sa obávali jeho náročnejšieho pokladania, siahnite po kamennej dlažbe.

Pin It